پیشرو تلاشگران

استخراج پنهان ارز دیجیتال چیست ؟ قسمت ۲

چگونه از استخراج پنهان اجتناب کنیم؟

مطمئنا استخراج پنهان یک فرایند غیر مجاز است. که در آن کاربران مبتدی و تازه وارد بدون هیچ اطلاعی ، مورد سوء استفاده قرار می گیرند.

کاربرانی که دستگاه آنها مورد استخراج پنهانی قرار می گیرند ، معمولا مشاهده می کنند که باتری دستگاه آنها به سریع خالی می شود. یا دستگاه به شدت گرم شده است ، در حالی که ناگهان استفاده از CPU به شدت افزایش یافته است.

به عنوان مثال اگر استفاده از CPU در زمانی که استخراج انجام نمی شود 13 درصد باشد ، هنگامی که استخراج شروع می شود استفاده از CPU به 95 درصد افزایش می یابد.

بنا براین می توانید با بررسی میزان استفاده از CPU بفهمید که آیا دستگاه شما مورد استفاده برای استخراج پنهان قرار گرفته است یا نه.

ایمن شدن در برابر استخراج پنهان

همینطور برخی از ابزارها و تکنیک ها وجود دارند که می توانید از آنها برای جلوگیری از استخراج پنهان استفاده کنید :

کروم به شما این امکان را می دهد تا جاوا اسکریپت را برای وبسایت ها فعال کنید. برای انجام این کار مراحل زیر را طی کنید:

اگر می خواهید جاوا اسکریپت را برای همه سایت ها خاموش یا روشن کنید:

  1. در گوشه سمت راست و بالای مرورگر کروم روی گزینه منو کلیک کنید.
  2. تنظیمات(settings) را انتخاب کنید.
  3. روی گزینه Show advanced settings و یا advanced کلیک کنید.
  4. در بخش Privacy روی دکمه Content settings کلیک کنید.
  5. در بخش جاوا اسکریپت(Javascript) گزینه Do not allow any site to run JavaScript را در صورتی که نمی خواهید جاوا اسکریپت فعال باشد یا Allow all sites to run JavaScript را در صورتی که می خواهید جاوا اسکریپت فعال باشد، انتخاب کنید.

اگر پیامی مشاهده می کنید مبنی بر این که باید جاوا اسکریپت را فعال کنید، در حالی که می خواهید جاوا اسکریپت غیر فعال باشد، ممکن است یک بدافزار داشته باشید.

نتیجه گیری

تا به حال میلیون ها کاربر مورد سوء استفاده از حملات استخراج پنهان قرار گرفته اند. همچنین صدها سایت تحت تاثیر این نوع حمله قرار گرفته اند.

در حالی که بسیاری از وبسایت ها هک شده اند و این اسکریپت مخرب در آنها قرار داده شده است، اما تعداد زیادی از وبسایت ها به منظور افزایش درآمدهای خود از این اسکریپت سوء استفاده کرده اند.

سایت هایی هستند که این اسکریپت ها را تهیه و در اختیار سایت های دیگر قرار می دهند. پس حالا می توانید متوجه شوید که این کار و روند متوقف نخواهد شد. بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که آگاهی و آموزش های خود را افزایش دهید تا چنین حملاتی را شناسایی کرده و تصمیمات درست و عاقلانه ای برای محافظت در برابر چنین حملاتی بگیرید.


همچنین بخوانید...!

مشاهده : 205 بار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *