پیشرو تلاشگران

الکترونیوم (electroneum) چیست ؟ قسمت ۱

تفاوت الکترونیوم با سایر ارز های دیجیتال

تیم الکترونیوم (Electroneum) دریافت و استخراج ارز دیجیتال را به سادگی دانلود یک برنامه امکان پذیر کرده است.  تیم الکترونیوم بر این باور است که می‌توانند با حذف موانع پیرامون به دست آوردن ارز دیجیتال، توزیع کوین خود را گسترش دهند.

کاربران زیادی هستند که می‌خواهند چندین کوین مختلف خریداری کنند. اما تمایلی ندارند که عکس خود و پاسپورت هایشان را به وبسایت هایی که نمی‌شناسند ارسال کنند. هم چنین مسئله اتصال حساب بانکی و پرداخت هزینه های بسیار زیاد نیز وجود دارد. الکترونیوم معتقد است که راه حل این مسئله را در اختیار دارد. و در این مقاله به نحوه ارائه ارزهای دیجیتال به مردم توسط این شرکت پرداخته می شود.

الکترونیوم چگونه کار می کند ؟

الکترونیوم که به آن ETN نیز گفته می شود از کدهای پایه مونرو ایجاد شده است. تا تراکنش ها را بر بستر بلاک چین غیرمتمرکز را امکان پذیر سازد. همانند مونرو، الکترونیوم هم ویژگی های داخلی حفظ حریم خصوصی دارد. یکی از انتقادهای اصلی که به بیت کوین وارد می‌شود این است که موجودی هر آدرس کیف پول به طور عمومی قابل مشاهده و جست و جو است. این مساله با آدرس مخفی الکترونیوم حل شده است. این آدرس مخفی یک کلید عمومی یکبار مصرف می‌باشد. که از اتصال سرمایه دریافت کننده به سایر کیف پول ها جلوگیری می‌کند. آدرس مورد نظر می‌تواند توسط شخص ثالث حسابرسی شود تا اثبات شود که تراکنش انجام شده است.

دریافت کننده از طریق کلید خصوصی کیف پول که بلاک‌چین را اسکن می‌کند، سرمایه خود را دریافت می کند. کلید خصوصی یکبار مصرف بعد از شناسایی و بازیابی توسط کیف پول، ایجاد می‌شود.

سپس دریافت کننده قادر است با استفاده از کلید خصوصی، سرمایه خود را خرج کند. این شرایط بدون آنکه ارسال کننده، دریافت کننده و مقدار تراکنش به طور عمومی مشخص شوند، رخ می‌دهد.

تراکنش ها تقریبا سریع هستند. و بر اساس میزان ترافیک شبکه، کارمزدهای متغیری دارند. می توانید بلاک های جدید را در این لینک چک کنید. بیشتر بلاک ها کارمزد کمتر از ۰.۲ الکترونیوم (ETN) دارند. و حدودا هر دقیقه بلاک های جدید اضافه می‌شوند.

کدهای پایه الکترونیوم در تلاش هستند تا از برتری چشمگیر اسیک های قدرتمند نسبت به ماینرهای پردازنده CPU جلوگیری کند. در الکترونیوم استخراج از یک الگوریتم متصل به حافظه استفاده می‌کند. این امر باعث می تا کاربران معمولی به استخراج ENT تشویق شوند. و دسترسی به آن آسان تر شود.

اپلیکیشن موبایل

نکته مثبت الکترونیوم نسبت به رقیب های خود ، داشتن اپلیکیشن موبایلی است. این برنامه در حال حاضر برای سیستم عامل اندروید موجود است و اپلیکیشن iOS آن هنوز عرضه نشده است.

اپلیکیشن الکترونیوم

این اپلیکیشن دسترسی به کیف پول دیجیتال و قابلیت ارسال و دریافت ETN را فراهم می‌کند.هم چنین شما می توانید برای امنیت بیشتر ، کیف پول کاغذی نیز ایجاد کیند. توصیه می‌شود که کوین های خود را در چند کیف پول کاغذی توزیع کنید.

اپلیکیشن الکترونیوم 1

این اپلیکیشن شما را تشویق می‌کند تا تجربه خودتان را از الکترونیوم را با سایر کاربران به اشتراک بگذارید. هرکسی که ۵ نفر از دوستان خود را برای پیوستن به این اپلیکیشن دعوت کند ، وارد مسابقه ای با جایزه ۵ هزار ETN خواهد شد.

اپلیکیشن الکترونیوم 2

استخراج ETN از طریق موبایل

جالب ترین ویژگی نسخه آزمایشی این برنامه ، قابلیت استخراج از طریق موبایل است. این اپلیکیشن به پردازنده موبایل شما اجازه می‌دهد تا در استخراج شبیه سازی شده شرکت کند. این کار باعث داغ شدن گوشی یا کاهش عمر باتری آن نمی‌شود.استخراج به این شیوه از مقدار ناچیزی از حجم اینترنت شما استفاده خواهد کرد.

البته این نوع استخراج کمکی به تایید بلاک های جدید در بلاک چین نمی‌کند. اما  با این حال جایزه دریافت خواهید کرد. این برنامه برای آگاه ساختن سایر افراد در خصوص اتصال رایانه شما و قابلیت استخراج، از پردازنده استفاده خواهد کرد. در آخر توسعه دهندگان این اپلیکیشن امیدوار هستند که ماینرهای موبایلی را به ماینرهای کامل بر روی رایانه تبدیل کنند. استفاده از پردازنده موبایل ، از اجرای هزاران برنامه تکراری بر روی رایانه برای دریافت کوین های رایگان جلوگیری می‌کند.

استخراج الکترونیوم

اما چرا کاربران استخراج مجازی انجام دهند ؟ ماینرهای موبایلی، کاربرد بازاریابی شبکه ای را به الکترونیوم به ارمغان می‌آورد. این برنامه به غیر از کاربران آیفون و فقط بر روی سیستم عامل اندروید تاکنون بیش از ۴۰۰ هزار بار دانلود شده است.

پیشینه الکترونیوم

ICO الکترونیوم طی جذب سرمایه به هدف ۴۰ میلیون دلاری خود رسید. عرضه گیت‌هاب آن در تاریخ یکم نوامبر بود. با این حال، قبل از عرضه اپلیکیشن موبایلی، تحت حمله DDoS قرار گرفتند. به همین دلیل تصمیم گرفتند سرور های خود را خاموش کنند. و برای مقابله با این حمله ۲۶ ساعت متوالی کار کنند. سرانجام پس از مقداری تاخیر، کوین های سرمایه گذاران ICO توزیع شد. و الکترونیوم پخش و توزیع ETN به عموم مردم را ادامه داد. طی ۲۴ ساعت ابتدایی بیش از ۶۹۰ میلیون ETN انتقال یافت که کارمزد آن فقط ۴۳۰ ETN شد.

تیم الکترونیوم و پیشرف آن

الکترونیوم خود را اولین ارز دیجیتال بریتانیایی می‌خواند. این تیم ۱۲ نفره در شهر کنت مستقر هستند. و تحت رهبری ریچارد الز موسس شرکت سایت‌ویزارد و سایت retortal.com می‌باشند.

جیمز اتکینسون نیز سرپرست تیم توسعه الکترونیوم با بیش از ۱۰ سال تجربه توسعه می‌باشد. او مسئول برنامه الکترونیوم است. یکی دیگر از اعضای این تیم دین کول است. که از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کند. وی سرورهای مورد نیاز برای استخراج و تراکنش در الکترونیوم را حفظ کرده و توسعه می‌دهد.

تیم الکترونیوم

همکاری

تیم الکترونیوم دائما به دنبال همکاری های بیشتر برای گسترش ETN هستند. این تیم به تازگی با شرکت XIUS وارد همکاری شده است. این شرکت غول پرداخت های مخابراتی است. الکترونیوم تصمیم دارد تا با استفاده از این همکاری، استفاده از برنامه استخراج موبایلی خود را به عنوان روشی برای کاهش هزینه های استفاده از گوشی های هوشمند تبلیغ کند.

شبکه اجتماعی و شرکت تجارت الکترونیکی ژاپنی BMedia نیز با الکترونیوم همکاری می‌کند. ۵۰۰ هزار فالوور فیسبوک و ۱۰ میلیون کاربر ماهانه BMedia نقش مهمی در برنامه بازاریابی ETN ایفا خواهد کرد.

جشنواره این شرکت به کاربرانی که ویدئوهایی از محصولات مورد علاقه خود آپلود می‌کنند جوایز مختلفی اهدا می‌کند. الکترونیوم با امید این که روزی این جوایز به صورت ETN پرداخت شوند با این شرکت همکاری می‌کند.


همچنین بخوانید...!

مشاهده : 206 بار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *