بازرگانی پیشرو تلاشگران

استخراج پنهان ارز دیجیتال چیست ؟ قسمت ۱

این مقاله برای تمام کاربرانی که پس از استفاده از مرورگر دچار کندی سیستم خود می شوند مهم است. ممکن است شما در معرض استخراج پنهان باشید.

همانطور که فضای سایبری گسترش می یابد ، روش های جدیدی برای حمله به نهادهای سایبری طراحی و اجرا می شود. گاهی وقت ها این حملات به صورت واضح و مشخص مانند حملات باج افزاری بیت کوین و طرح های کلاهبرداری انجام می شود. در عین حال برخی حملات مانند حملات DDOS مخفیانه است.

این حملات با گذشت زمان رفته رفته افزایش میابند.

زیرا به تدریج همه چیز در حال دیجیتالی شدن است و ما باید در مورد آنها بدانیم و اطلاعات خود را تکمیل کنیم.

به طور مشابه حملات در فضای ارزهایدی جیتال نیز در حال افزایش می باشد.

بهتر است در مورد این نوع حملات بیشتر بدانید. زیرا ممکن است قربانی این حملات شوید و رایانه یا لپ تاپ شما هدف بعدی باشد.

استخراج مخفیانه رمزنگاری چیست؟

استخراج مخفیانه به زبان ساده یعنی استفاده کردن فرد مهاجم از رایانه شما برای استخراج ارزهای رمز نگاری شده بدون اطلاع شما.

مهاجمان معمولا از قدرت CPU رایانه قربانی بدون اجازه صاحب آن استفاده می کند.

این قدرت محاسباتی در حوزه ارزهای رمزنگاری قدرت هش نامیده می شود.که برای حل معادلات ریاضی به کار می رود. و کسی که بتواند آن معادله را حل کند ، پاداش بلاک ارز را دریافت می کند.

این نوع حمله زمانی رخ می دهد که شما در حال جست و جو در اینترنت هستید. و در وبسایتی که اسکریپت های کریپتوجک قرار داده شده، وارد می شوید.

آنچه که در مورد آنها جالب می باشد. این است که نیازی به دانلود فایل یا کلیک کردن بر روی گزینه خاصی توسط کاربر نیست. فقط کافی است کاربر، وبسایت آلوده را باز کند.

چطور کریپتو جک رخ می دهد؟

در روزهای ابتدایی به وجود آمدن ارزهای رمزنگاری ، سرقت و هک شدن تنها زمانی رخ می داد که شخصی برنامه های مخربی را بر رویی دستگاه خود نصب می کرد. اما امروزه استخراج پنهان در حال تکامل و پیشرفت است.

این کار با جایگذاری یک قطعه کد جاوا اسکریپت کوچک در یک وب سایت انجام می شود. سپس از قدرت پردازش دستگاه های بازدید کننده برای استخراج ارزهای قابل استخراج با CPU ، مانند بایت کوین و مونرو استفاده می کند.

اما چه چیز استخراج مخفیانه را متفاوت می سازد ؟

تصور کنید که میلیون ها کاربر مورد سوء استفاده برای استخراج مخفیانه قرار گرفته اند. این یک قدرت هش فوق العاده را به وجود می آورد. که می تواند پس از هک برای استخراج ارزهای رمزنگاری استفاده شود. این روزها هکرها از دو راه برای انجام استخراج پنهان استفاده می کنند:

هکرها، سایت هایی را با ترافیک بالا هک می کنند. سپس اسکریپت های استخراج خود را بر روی سایت قربانی قرار می دهند. همچنین کسب و کارهای آنلاین بزرگ از اسکریپت های استخراج برای کسب درآمد از بازدید کننده های خود استفاده می کنند.


همچنین بخوانید...!

مشاهده : 383 بار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *