اهمیت بازرسی کالا در چین

اهمیت بازرسی کالا در چین

.بازرسی کالا در چین

بازرسی کالا در چین چیست و چرا حائز اهمیت است؟ همانطور که می دانید یکی از مهم ترین اصولی که در تجارت بین المللی وجود دارد لزوم پرداختن به تعهدات است و فروشندگان کالا ملزم به اجرای این تعهدات می باشند. واردات کالا به چین نیز از این قاعده مستثنی نبوده و بازرگانان ایرانی وظیفه دارند که کالای ارسال شده را با همان کیفیت و کمیتی که توسط مشتریان درخواست شده است و در زمان بستن قرارداد بر روی آن توافق شده است را ارائه کنند در برخی موارد مشاهده می شود که صادرکنندگان کالا برای سودجویی بیشتر اقدام به ارسال کالاهایی با کیفیت و کمیت پایین تر می کنند. نکته ی مهمی که در زمینه ی بازرسی کالا در چین وجود دارد. عدم آشنایی شرکت های تجاری با فرایند بازرسی کالا در این کشور است. امروزه شرکت های بازرسی کالا در سراسر جهان این مشکل را حل کرده اند.

شرکت بازرگانی پیشرو تلاشگران با 6 سال سابقه ی کار در این زمینه بازرگانان و صنعت گران ایرانی را در این راستا یاری خواهد کرد. از جمله ویژگی های شرکت بازرگانی پیشرو تلاشگران می توانیم به وجود دفترکاری فعال در شانگهای اشاره کنیم.این شرکت با استخدام مترجمان چینی مشکل زبان را مرتفع کرده اند. این شرکت سابقه ی درخشانی در زمینه ی کنترل کیفیت در چین و بازرسی دستگاه های الکترونیک ، تجهیزات مخابراتی ،اتوماسیون صنعتی و غیره را به کمک کارشناسان و متخصصان خبره خود دارا میباشد.

بازرسی کالا در چین

انجام انواع بازرسی کالا در چین

همان طور که در ابتدای امر اشاره کردیم در دنیای تجاری امروز بازرسی کالا به عنوان بخش لاینفک فرایند واردات و صادرات کالا تبدیل شده است. این مرحله از تجارت به عنوان یکی از پیچیده ترین موارد شناخته می شود. برای آشنایی بیشتر شما در ادامه قصد داریم به مراحل بازرسی کالا در چین بپردازیم.

بازرسی از شرکت قبل از خرید

این بخش از بازرسی در چین مربوط می شود به شناخت توانایی های شرکت مورد نظر برای انجام تعهدات و بررسی ماهیت فروشندگان کالا که از مهمترین موارد به شمار می رود. در این نوع بازرسی شرکت ها پیش از خرید به بررسی تولیدات گذشته.، نحوه عملکرد و بررسی فرایند های تحویل دهی و دیگر امور می پردازند.

بازرسی در حین ساخت

این بخش از بازرسی را می توانیم کنترل کیفیت در چین نیز به شمار آوریم. این نوع بازرسی را زمانی انجام می دهند که روند تولید و مواد اولیه به کار رفته در قطعات مورد نظر حائز اهمیت باشد و بعد از تولید کالای مورد نظر بررسی این موارد ممکن نبوده یا بسیار هزینه بر باشد. بنابراین شرکت های بازرسی در چین در حین ساخت کالاها در محل حاضر شده و فرایند تولید و مرغوبیت مواد اولیه را مورد بررسی قرار می دهند. نکته ای که در ارتباط با این نوع بازرسی وجود دارد به دلیل حساسیت بالای آن این نوع از بازرسی از قیمت بیشتری برخوردار است.

اهمیت بازرسی کالا در چین

بازرسی از حمل و پکینگ

این بخش از بازرسی کالا در چین را معمولا برای جلوگیری از تخلفات و کلاهبرداری هایی که امکان دارد اتفاق بیافتد انجام می گیرد. این نوع از بازرسی برمبنای دستورالعمل ها و قرارداد های بازرسی از 4 جنبه متفاوت که عبارتند از :. بازرسی از لحاظ کمیت و کیفیت همچنین نحوه بارگیری و بسته بندی انجام می گیرد.

این مدل از بازرسی به بازرسی فیزیکی نیز مشهور است و علت آن بررسی کالا از لحاظ کیفیت ظاهری است. این مدل بازرسی از طریق دیدن و لمس کردن انجام می گیرد. این مرحله از بازرسی را براساس درخواست مشتریان انجام می دهند. بنابراین شرکت بازرسی باید همه ی موارد و دستورالعمل هایی را مد نظر مشتری بوده است را به شکل شفاف و صریح ارائه کند. پس از انجام عملیات بازرسی به صورت ضمیمه قرارداد ارائه می دهند. تا کالاهای مورد نظر براین اساس کنترل شوند. این نوع از بازرسی به دلیل اینکه نمونه برداری آن به شکل تصادفی انجام می گیرد مورد تایید سازمان استاندارد نخواهد بود.

بازرسی اصالت فروشنده

هدف این نوع بازرسی کالا در چین توسط شرکت پیشرو تلاشگران این است که از اصالت فروشنده ی کالا و توانایی های او در اجرای تعهدات اطمینان حاصل نماید. شرکت بازرسی در این مرحله وظیفه دارد که هویت و ماهیت فروشنده را بررسی کرده و پس از آن تایید نماید. در واقع این شکل از بازرسی مفهوم منبع کاریابی را می دهد که به وسیله ی شرکت های بازرسی انجام می پذیرد.

نکته ی مهمی که در رابطه با این قسم از بازرسی وجود دارد این است که بازرگانان به دلیل الزامات قانونی و تعیین چارچوب هایی که بانک مرکزی برای آن ها در نظر می گیرد این نوع بازرسی ها را انجام می دهند. بازرسی اصالت را معمولا به صورت همزمان با بازرسی قیمت انجام می دهند. و در نهایت گواهی هر دو بازرسی به صورت همزمان صادر می گردد.

پس از دریافت گواهی این دو مرحله از بازرسی خریداران موظف هستند. که آن را به موسسه مالی یا بانک مورد نظرشان تحویل دهند تا مراتب امر صورت بگیرد.