شرکت های وارد کننده قطعات الکترونیکی از چین

شرکت های وارد کننده قطعات الکترونیکی از چین

راهنمای مقایسه ی شرکت های وارد کننده قطعات الکترونیکی از چین

در این مقاله قصد داریم به مهمترین پارامترهای شرکت های وارد کننده قطعات الکترونیکی از چین بپردازیم. شما با مطالعه ی این مقاله می توانید بهترین شرکت های این حوزه را پیدا کنید. همچنین خواهید توانست هنگام مذاکره با شرکت ها، مهمترین ویژگی های آن ها را بپرسید و از همکاری با آنها اطمینان حاصل نمایید.

شما احتمالا قصد واردات قطعات الکترونیک از چین را دارید و می خواهید یک شرکت مناسب برای واردات قطعات الکترونیک از چین را پیدا کنید تا شما را در این مسیر راهنمایی کند. واردات کالا از چین پروسه ی تجاری و قانونی مفصلی دارد که به تنهایی توانایی انجام آن را ندارید و به شرکت هایی نیاز خواهید داشت که این پروسه را تسهیل کنند، بدون این که هزینه های نا متعارفی را به شما تحمیل کنند.

سفارش کالا از چین

انتظار شما از شرکت های وارد کننده قطعات الکترونیکی از چین چیست؟

قبل از اینکه به سراغ شرکت های وارد کننده قطعات الکترونیک از چین برویم باید انتظار خودمان از این شرکت ها را بدانیم. باید بدانیم که این شرکت ها قرار است در چه بخش هایی از پروسه ی واردات کالا به ما کمک کنند.

ممکن است شما با توجه به دانش، تجربه و ارتباطات قبلی خود بخش هایی از پروسه ی واردات قطعات الکترونیک از چین را شخصا انجام دهید و بخش های دیگری را نظیر ثبت سفارش، تخصیص ارز، ترخیص، حمل و نقل و … را بخواهید به شرکت های وارد کننده قطعات الکترونیکی از چین بسپارید.

به همین دلیل پیش از شروع مذاکره با شرکت های وارد کننده قطعات الکترونیکی لیستی از خدماتی که از آنها انتظار دارید آماده کنید. در ادامه یک لیست کامل از خدمات شرکت های وارد کننده قطعات الکترونیکی از چین را آورده ایم تا از بین این گزینه ها، چند مورد را انتخاب نمایید :

  • تحویل کالا در چین
  • ارزیابی کیفیت و بازرسی کالا در چین
  • بارگیری و حمل نقل داخلی در چین
  • حمل و نقل بین المللی از چین به ایران
  • واردات قطعی
  • واردات موقت
  • ترانزیت کالا
  • ترخیص کالا از گمرک
  • ثبت سفارش
  • تخصیص ارز

آیا شرکت های وارد کننده قطعات الکترونیکی از چین باید متخصص باشند؟

هنگام انتخاب یکی از شرکت های وارد کننده قطعات الکترونیکی از چین به تیم فنی و مهندسی این شرکت ها توجه کنید. اگر واردات قطعات الکترونیک خود را صرفا به شرکت های بازرگانی یا حمل و نقل بسپارید، ممکن است محصول شما سالم به دستتان نرسد. همچنین هنگام ترخیص قطعات الکترونیکی ممکن است به دلیل عدم تسلط آن شرکت، پروسه ی ترخیص طولانی تر شود.

هنگام سفارش کالا از چین باید توجه داشته باشید که ممکن است درصدی از محصولات طی پروسه ی حمل و نقل معیوب شوند. واردات قطعات الکترونیک، بسته بندی و حمل و نقل آن ها نکات مخصوصی دارد. به عنوان نمونه برای واردات برخی از نیمه هادی ها به صورت انبوه، از روش دریایی استفاده می کنند. در این حالت معمولا 1 تا 2 درصد تجهیزات در اثر رطوبت ممکن است معیوب شوند. لذا بسته بندی این نوع تجهیزات در حمل دریایی بسیار مهم است.

پس بهتر است هنگام همکاری با شرکت های وارد کننده قطعات الکترونیکی از چین با شرکت هایی کار کنید که تجربه ی فنی و مهندسی ارزیابی، بسته بندی، حمل و نقل و ترخیص قطعات الکترونیکی را داشته باشند.

آیا شرکت های وارد کننده قطعات الکترونیک از چین باید در چین مستقر باشند؟

در کشور چین طیف گسترده ای از تولید کنندگان وجود دارند. قطعا کیفیت شرکت ها و کارخانه ها با یکدیگر بسیار متفاوت هستند. لذا هنگام واردات قطعات الکترونیکی از چین حتما باید این قطعات را آزمایش کنید. آزمایش ها باید پارامترهای کیفی را ارزیابی کند و اصل بودن قطعه را مطابق دیتاشیت آن تایید نماید.

واردات قطعات الکترونیکی

 ارزیابی کیفی پیش از واردات قطعات الکترونیکی از چین

از طرفی ممکن است برخی از قطعات معیوب باشند و در پروسه ی کنترل کیفیت کارخانه، به خراب بودن آن ها پی نبرده باشند. این مسئله ضرر مضاعف به خریدار تجهیزات وارد می کند. خریدار علاوه بر خرید تجهیزات معیوب، هزینه ی حمل و نقل و ترخیص کالای معیوب را نیز پرداخت می کند.

لذا شرکت های وارد کننده قطعات الکترونیکی  باید حتما یک دفتر فنی در کشور چین داشته باشند تا عملیات نظارت و ارزیابی کیفی را هنگام واردات قطعات الکترونیکی از چین انجام دهند.

مشاوره ی حقوقی جهت تنظیم قرارداد در چین

با توجه به این واردات قطعات الکترونیکی از چین، خرید بین المللی محسوب می شود، طبق قوانین بین المللی شما باید تابع قوانین اتاق بازرگانی چین باشید. معمولا شرکت هایی که خرید منظم و مستمر از چین دارند، نیازمند قراردادهای حقوقی خواهند بود.

در چنین مواقعی شرکت های وارد کننده قطعات الکترونیکی از چین باید یک تیم مشاوره ی تخصصی در اختیار شما قرار دهند. شما هنگام عقد قرارداد با طرف چینی قطعا به مشاورینی که سابقه ی کار با طرف های چینی را داشته اند نیاز پیدا می کنید. این مشاورین به شما کمک می کنند تا با توجه به قوانین حاکم بر چین، ریسک های تجارت با شرکت های چینی را تا حد ممکن کاهش دهید.

به عنوان مثال فرض کنید واردات خط تولید از چین را در دستور کار خود قرار داده اید. واردات خط تولید از چین معمولا در چند قسمت انجام می گیرد. به عنوان مثال ابتدا باید پیش پرداخت را واریز نمایید تا شرکت ماشین سازی شروع به تولید ماشین آلات نماید. پس از چند هفته بخش دوم واریز را انجام می دهید، تا بارگیری خط تولید انجام شود.

واردات ماشین آلات صنعتی

بعد از تکمیل واردات خط تولید از چین و انتقال به ایران، بخش نهایی را پرداخت می نمایید و طرف چینی خط تولید را برای شما نصب می نماید. پس از نصب خط تولید، شرکت ماشین سازی موظف است تا خدمات پس از فروش را فرضا تا 10 سال به شما ارائه دهد. برای این چنین همکاری های بلند مدتی قطعا نیاز به قرارداد های بسیار حرفه ای دارید تا در بلند مدت به مشکل نخورید.

سخن پایانی

یکی از شرکت های وارد کننده قطعات الکترونیکی از چین، شرکت بازرگانی پیشرو تلاشگران است. این شرکت هم در چین و ایران مستقر است، هم تمامی خدمات واردات قطعات الکترونیکی از چین، واردات تجهیزات ابزار دقیق و ماشین آلات صنعتی را ارائه می دهد و هم مشاورین حرفه ای جهت تنظیم قرارداد با طرف چینی در اختیار شما قرار می دهد.

در پایان امیدواریم که مطالب ارائه شده در این مقاله برای شما همراهان گرامی مفید بوده باشد. لازم به ذکر است که در صورت هرگونه سئوال درباره واردات انواع قطعات الکترونیک و همچنین شرایط صادرات کالا و موارد دیگر میتوانید با همکارن ما از طریق راههای ارتباطی زیر در تماس باشید.

تلفن تماس دفتر ایران:
02191692797
تلفن تماس دفتر چین:
0086-131-277-03828

بازرگانی پیشرو تلاشگران

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *