هر آنچه که باید در مورد واردات آی سی از چین بدانید

انواع روش واردات IC از چین

واردات آی سی
تولید اکثر قطعات الکترونیکی در ایران بدون واردات آی سی غیرممکن است. امروزه در ایران تقاضای تهیه قطعات الکترونیکی نسبت به گذشته چندین برابر شده است. اما در فرآیند واردات مشکلات زیادی وجود دارد. پس آشنایی هر شرکت با مشکلات احتمالی آینده و نحوه واردات آی سی بسیار مهم است.

ضرورت واردات آی سی از چین
ضرورت واردات آی سی از چین

ضرورت واردات آی سی در ایران

ایران به شدت به این قطعه کوچک نیاز دارد. اما صنعت تولید میکروالکترونیک در ایران عملاً صفر است. و تولید آی سی در کشور وجود ندارد. به همین دلیل با واردات آی سی از کشور هایی مثل چین نیاز کشور تامین می گردد.

قطعات الکترونیکی مانند آی سی از اقلام مهم و ضروری مورد استفاده در صنایع مختلف ایران می‌باشند. و لازم است این قطعه همیشه برای این صنایع موجود باشد. واردات آی سی به ایران بیشتر از کشورهایی مانند چین، دبی و کشورهای اروپایی انجام می شود.

 

چرا واردات آی سی از چین بهترین گزینه است؟

چین یکی از مراکز تولید قطعات الکترونیکی در جهان است. شرکت های بین المللی زیادی نیاز خود به قطعات الکترونیکی مثل آی سی را از طریق چین تامین می کنند. شرکت های خودروسازی، صنعت رباتیک، کارخانجات لوازم خانگی و… مشتریان دائمی چین برای واردات آی سی هستند.

انواع روش حمل و نقل واردات آی سی از چین

شرایط مالی و زمانی شما عامل تعیین کننده روش ارسال واردات آی سی از چین می‌باشند. اکثر این واردات از چین به دو روش صورت می گیرد:

 

واردات آی سی از چین از طریق راه هوایی

حمل و نقل هوایی سریعترین گزینه موجود است. با واردات آی سی از چین از طریق هواپیما، می توانید آی سی های سفارشی را در بازه یک تا چهار هفته تحویل بگیرید. اگر عجله دارید که آی‌سی‌ها در سریع‌ترین زمان به دستتان برسد، می‌توانید با پرداخت هزینه‌ بیشتر از طریق پست زودتر از حد معمول تحویل بگیرید.

 

واردات آی سی از چین از طریق دریا

بزرگترین مزیت واردات آی سی از چین از طریق دریا این است که هزینه این روش کمتر از واردات هوایی است. به خصوص اگر از چین به صورت عمده قطعات را خریداری می کنید. و حجم سفارش زیادی دارید. استفاده از مسیر واردات دریایی چین می تواند هزینه های حمل و نقل شما را تا حد زیادی کاهش دهد.

عیب اصلی واردات دریایی از چین کندتر بودن آن نسبت به واردات هوایی است. با این وجود بسیاری از تولیدکنندگان به دلیل مزایای ویژه و خاصی که این روش دارد، واردات دریایی را ترجیح می‌دهند.

 

مشکلات واردات آی سی از چین

در ادامه به بررسی چند مشکل مهم و رایج در رابطه با خرید آی سی از چین می‌پردازیم. اکثر این مشکلات به دلیل عدم شناخت و تخصص کافی شرکت های تولیدی در ایران پیش می‌آیند. که با انتخاب یک شرکت بازرگانی معتبر می توانید از رخداد آنها جلوگیری نمایید.

 

پدیده دلالی در واردات انواع آی سی از چین

قبل از سفارش آی سی از چین، مراقب باشید که گرفتار دلالان نشوید. اشخاصی که خود با شرکت های دیگری همکاری می کنند. در این حالت سفارش شما بین چند نفر دست به دست می‌شود. این امر باعث ایجاد مشکلاتی مانند افزایش هزینه ها، تاخیر در زمان تحویل سفارش به مشتریان، گاهی اوقات مشکلات فنی قطعات و مشکل در پیگیری سفارش می شود. در صورتی که واردات این قطعات را به یک واردکننده مجرب مثل بازرگانی‌پیشرو‌تلاشگران بسپارید، دیگر نگران سختی واردات انواع آی سی از چین نخواهید بود.

 

بی کیفیت و اصل نبودن آی سی های وارداتی

یکی از رایج ترین مشکلاتی که شرکت های تولیدی هنگام واردات IC از چین دارند، عدم اصالت، بی کیفیت بودن یا سوخته بودن آی سی هاست. وقتی مهندسان این آی سی ها را مونتاژ می کنند، تازه متوجه می‌شوند که قطعه خریداری شده اصلی نیست.

تنها راه برای جلوگیری از این مشکلات پیدا کردن یک شرکت بازرگانی معتبر مانند بازرگانی پیشرو تلاشگران است. تا قبل از ارسال آی سی ها از چین آن ها را از نظر کیفیت کنترل کنند. تا با آسایش و اطمینان خاطر سفارش خود را انجام دهید و از سلامت و کیفیت آی سی ها مطمئن باشید.

تاثیر تحریم ها بر واردات IC از چین

 

نحوه سفارش آی سی از چین

خرید آی سی از چین شامل مراحل زیر می باشد:

گام اول : فراهم کردن لیست قطعات الکترونیکی

در مرحله اول باید لیستی از آی سی مورد نیاز خود را تهیه کنید. که شامل پارت نامبر آی سی به همراه پکیج آی سی، تعداد درخواستی هر قطعه و در صورت لزوم عکس و دیتاشیت می‌باشد. به این ترتیب هنگام خرید IC از چین برای تامین محصولات مورد نظر شما، اشتباهی رخ نخواهد داد.

واردات انواع آی سی از چین
واردات انواع آی سی از چین

گام دوم : ثبت درخواست واردات آی سی از چین

سپس باید لیست قطعات آی سی خود را از طریق صفحه تماس با ما برای ما ارسال نمایید. همچنین می‌بایست زمان و روش حمل و نقل را مشخص کنید.

 

گام سوم : اعلام قیمت واردات قطعات الکترونیکی و نهایی کردن سفارش

در مرحله پایانی شرکت پیشرو تلاش با شما تماس خواهد گرفت. تا در اسرع وقت اقدامات لازم برای واردات قطعات شما و نهایی شدن قیمت انجام شود.

 

مزایای واردات آی سی از چین با شرکت بازرگانی پیشرو تلاشگران

چندین شرکت تجاری وجود دارند که کار واردات IC از چین را انجام می دهند. اما اگر می‌خواهید مطمئن باشید که آی سی های سفارش داده شده دقیقاً با همان کیفیتی که می‌خواهید خریداری و به شما تحویل داده ‌شود، باید در انتخاب شرکت بازرگانی حساس باشید.

ما در بازرگانی پیشرو تلاشگران هدفمان ارائه خدمات تخصصی بازرگانی است. و به لطف کارشناسان متخصص و ماهر خود برای جلب رضایت شما مزایا و خدمات ویژه ای فراهم نمودیم. از قبیل:

 

کنترل کیفیت آی سی ها قبل از ارسال از چین

از بزرگترین مزیت های رقابتی شرکت بازرگانی پیشرو تلاشگران کنترل کیفیت کلیه قطعات در دفتر شانگهای و قبل از ارسال به ایران می‌باشد. این چیزی است که اکثر شرکت های بازرگانی به دلیل زمان و تلاش اضافی از انجام آن امتناع می ورزند. و ایرادات قطعات پس از سفارش از چین، تازه کشف می شود. قبل از ارسال آی سی خریداری شده در شانگهای، دفتر بازرگانی پیشرو تلاشگران کنترل کیفیت را انجام می دهد. تا اطمینان حاصل شود که همه آی سی هایی که خریداری می کنید از کیفیت لازم برخوردار هستند.

امکان پرداخت ریالی، یوانی و یورویی برای سفارش آی سی از چین
امکان پرداخت ریالی، یوانی و یورویی برای سفارش آی سی از چین

امکان پرداخت ریالی، یوانی و یورویی برای سفارش آی سی از چین

اکثر شرکت هایی که کار واردات آی سی از چین را انجام می دهند، محدودیت هایی برای پرداخت هزینه قطعات دارند.  شرکت بازرگانی پیشرو تلاشگران در سفارش آی سی از چین امکان پرداخت با ریال، یوان و یورو را در اختیار شما قرار می‌دهد. تا به راحتی قطعه مورد نظر خود را تهیه نماید.

 

واردات آی سی های کمیاب

آی سی ها برای کاربرد های مختلفی در صنایع گوناگونی تولید می شوند. که این موضوع باعث کمیابی و دشوار شدن تهیه برخی از آی سی ها شده است. اما در هر صورت وجود این آی سی های کمیاب در تولید و اجرا پروژه های الکترونیکی ضروری می باشد.

واردات ICهای کمیاب از چین آسان نیست. و هر شرکت بازرگانی از عهده آن بر نمی آید. اما شرکت بازرگانی پیشرو تلاشگران با واردات آی سی های کمیاب از تولید کننده های معتبر می تواند نیاز تولید کنندگان ایرانی برای واردات آی سی های کمیاب را مرتفع سازد.

 

واردات آی سی از شرکت های معتبر

همانگونه که قبلا در بخش تاثیرات تحریم بر واردات آی سی از چین اشاره شد، شرکت بازرگانی پیشرو تلاشگران از طریق دفتر شانگهای خود به بازارهای جهانی دسترسی دارد. این امر ما را قادر ساخته است تا بتوانیم انواع آی سی با کیفیت را از شرکت های معتبری مثل موزر (Mouser Electronic) و دیجی کی (DigiKey) تهیه نماییم.

شرکت موزر از مجموعه شرکت های خانواده ی Berkshire Hathaway می باشد. این شرکت هفتمین توزیع کننده ی بزرگ قطعات الکترونیکی در جهان هست. دیجی کی نیز یک شرکت خصوصی آمریکایی است. این شرکت در رده چهارم بزرگترین شرکت های توزیع کننده قطعات الکترونیکی در آمریکای شمالی و پنجمین توزیع کننده بزرگ در جهان است.

خرید آی سی از شرکت دیجی کی
خرید آی سی از شرکت دیجی کی

قیمت مناسب

واردات مستقیم قطعات الکترونیکی توسط شرکت بازرگانی پیشرو تلاشگران به تولیدکنندگان ایرانی این امکان را داده است تا بتوانند با قیمتی منصفانه و کیفیتی بالا قطعات الکترونیکی از قبیل آی سی را به دست بیاورند.

 

مشاوره واردات آی سی از چین

یکی از ملزومات قبل از واردات آی سی، کسب اطلاعات و آشنایی با مزایا و معایب هر یک از آی سی هاست. این امر به ما امکان می دهد هزینه مورد نظر را در جای مناسب خرج کنیم. یکی از مزایای بازرگانی پیشرو تلاشگران امکان استفاده از نظر مشاوران مجرب قبل از سفارش و خرید هر قطعه می باشد. که این امر، خرید قطعات الکترونیکی اورجینال را با اطمینان و آگاهی بیشتری فراهم می‌کند.

شما می‌توانید از طریق شماره تماس های 02645367227 و 09125820920 یا در صفحه تماس با ما سایت، فهرست آی سی های مورد درخواست خود را برای ما ارسال نمایید. یا اینکه درخواست مشاوره بدهید. کارشناسان فنی ما همواره سعی در ارائه راهکارهای تخصصی مورد نیاز شما در تمامی مراحل از خرید تا تحویل دارند.

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *