نگاهی به واردات انواع بلبرینگ از چین

نگاهی به واردات انواع بلبرینگ از چین

بلبرینگ یکی از قطعات مهم و کاربردی در صنعت هست. آن‌ها وظیفه دارند بارهایی که به محورهای دورانی وارد می‌شود را تحمل کنند. در این مقاله ابتدا به معرفی بلبرینگ که قطعه‌ای شناخته‌شده میان صنعتگران، مکانیک‌ها و قطعه سازان است می‌پردازیم و بعد توضیحاتی درباره واردات انواع بلبرینگ و همچنین واردات بلبرینگ صنعتی از چین ارائه می‌دهیم. پس در ابتدا ببینیم بلبرینگ چیست؟

بلبرینگ چیست؟

وجود اصطکاک یکی از مهم‌ترین چالش‌ها در صنعت است. اصطکاک عمدتاً باعث خوردگی، ساییدگی، خراشیدگی و … در قطعات می‌شود و هزینه زیادی ایجاد می‌کند. صنعتگران با ساخت قطعه‌ای با نام بلبرینگ کوشیده‌اند این مشکل را برطرف کنند.

بلبرینگ (Ball Bearing) همان‌طور که از نام انگلیسی آن پیداست از دو واژه Ball به معنای گوی و ساچمه و Bearing به معنای تحمل کردن ساخته ‌شده. در فارسی با معادل یاتاقان توپی یا ساچمه‌ای هم خوانده می‌شود. این قطعه نوعی برینگ یا چرخ‌دنده چرخشی یا توپی به حساب می‌آید که در هر وسیله‌ای که می‌چرخد به کار می‌رود تا از اصطکاک سطح در حال چرخش جلوگیری کند.

بلبرینگ‌ها دارای اندازه‌هایی استاندارد می‌باشند و هرکدام از آن‌ها برای کاربردهای خاصی مورداستفاده قرار می‌گیرند؛ اما به طور کلی هر بلبرینگی از سه بخش اصلی ساخته می‌شود، دو کانس (حلقه) داخلی و خارجی که توپ‌ها و یا ساچمه‌ها را در خود نگه می‌دارند. معمولاً یکی از کنس‌ ها به بخش در حال گردش متصل می‌شود و با آن دوران می‌کند و بخش دیگر ثابت است. این حالت باعث می‌شود بار ابتدا از جنس متصل به ساچمه‌ها و از طریق ساچمه‌ها به جنس ثابت منتقل شود.

انواع بلبرینگ

انواع بلبرینگ‌های و کاربرد آن‌ها

بلبرینگ از قطعات پرکاربرد در تولید انواع وسایل مکانیکی است، صنایعی مانند تولید خودرو، تولید انواع قطعات الکترونیکی و مکانیکی و صنعت‌های مختلف دیگر. با توجه به وجود انواع مختلفی از بلبرینگ آن‌ها را در دسته‌بندی‌های مختلفی مثل بلبرینگ صنعتی و غیر صنعتی تقسیم‌بندی می‌کنند تا کاربران راحت تر قطعه موردنیاز خود را پیدا کنند. بلبرینگ‌های صنعتی معمولاً بزرگ‌تر از سایر بلبرینگ‌ها هستند. از عناصری که‌ در ساخت بلبرینگ استفاده می‌شود می‌توان به: كربن، منيزيم، سيليسيم، كروم، موليبديوم اشاره کرد، همچنین نیکل هم برای ایجاد مقاومت محیطی کاربرد بسیاری دارد.

عناصر فوق در آخر باعث می‌شوند که به ترکیبی رسید که بلبرینگ مطلوبی برای استفاده ساخته شود. بلبرینگی مقاوم است که در مقابل کشش و فشار بارگذاری‌های مکانیکی دوام بیاورد و از تغییر شکل و دفرمه شدن آن جلوگیری می‌کند. همچنین این بلبرینگ‌ها در مقابل حرارت و اصطکاک بسیار مقاوم اند و جلوی لرزش را هم می‌گیرند.

از انواع بلبرینگ می‌شود به بلبرینگ‌های شیار عمیق، بلبرینگ‌های تماس زاویه‌ای، بلبرینگ‌های کف گرد (شامل: بلبرینگ های کف گرد یک ردیفه، بلبرینگ های کف گرد دو ردیفه) ، بلبرینگ‌های خودتنظیم  که قابلیت تنظیم در شرایط ناهمراستایی شفت را دارند اشاره کرد. هرکدام از این قطعات کاربرد متفاوتی با دیگری دارند. مثلا می شود بلبرینگ شیار عمیق را کاربردی ترین بلبرینگ در صنعت دانست و همچنین بلبرینگ خود تنظیم در ماشین آلات کشاورزی، نوار نقاله ها و .. کاربرد دارند.

واردات انواع بلبرینگ‌ها

واردات انواع بلبرینگ‌ها به ایران

بخشی از بلبرینگ موردنیاز کشور، در داخل تولید می‌شود؛ اما بخش قابل توجهی از انواع بلبرینگ‌های مورداستفاده از طریق واردات انواع بلبرینگ تأمین می‌شود. پیش‌تر کشورهای اروپایی تأمین‌کننده مهم بلبرینگ کشور بودند اما بعد در دوران تحریم و کمرنگ شدن حضور کشورهای اروپایی در این بازار، چین به‌عنوان شریک تجاری ایران ظاهر شد.

برندهای چینی بخش عمده ای از بازار ایران را تسخیر کرده‌اند. البته باید توجه داشت که بسیاری از این برندها در بازار اروپا هم حضور دارند و این نشان از کیفیت و قیمت مناسب این محصولات است. واردات بلبرینگ از چین گاهی از طریق خرده کارگاه‌ها و شرکت‌هایی انجام می‌شود که برای کم کردن هزینه از کیفیت می‌زنند. در این مواقع حضور یک کارشناس کار بلد در کنار واردکننده لازم است.

از برندهای مطرحی که واردات بلبرینگ‌ها از آن‌ها صورت می‌گیرد، می‌شود به برندهای ETK، KG، KSM، JBR-E و … اشاره کرد. سیاست کلی این شرکت‌ها این است که با کاهش هزینه‌های اضافه‌تولید، صرفه اقتصادی برای واردکننده به وجود آورد و با داشتن قیمت تمام‌شده پایین‌تر مورد اقبال تاجران قرار بگیرد. این برندها در کنار حفظ کیفیت بالای محصولاتشان سعی می‌کنند برای هر میزان بودجه‌ای محصول مناسب عرضه کنند.

شرایط واردات بلبرینگ صنعتی از چین

شرایط لازم برای واردکردن هر محصولی ممکن است متفاوت باشد و شرکت‌های بازرگانی به خوبی از قوانین مربوط به آن‌ها آگاه هستند. اولین چیزی که هر شرکت بازرگانی باید انجام دهد این است که واردات بلبرینگ را به درستی و بر اساس استانداردهای بین‌المللی انجام دهد. بعد شرکت باید مجوزهای لازم در زمینه واردات بلبرینگ صنعتی از چین را دریافت کند و کار های گمرکی به خوبی دقت انجام شود وگرنه باعث صرف هزینه و زمان زیادی می‌شود.

از نکات دیگری که برای واردات بلبرینگ صنعتی لازم است این است که کارشناسان به خوبی با تمامی بلبرینگ‌های صنعتی موردنیاز صنعت آشنایی داشته باشند و بتوانند به خوبی آن‌ها را از هم تشخیص دهند. استفاده از بلبرینگ‌های صنعتی‌ای که کیفیت خوبی ندارند باعث آسیب به دستگاه‌ها و همچنین هدر رفت هزینه و زمان می‌شود.

واردات بلبرینگ صنعتی از چین

شرکت پیشرو تلاش گران با در اختیار داشتن نمایندگی در چین و کارشناسان کار بلد آمادگی کامل دارد تا به شما کمک کند بلبرینگ هایی مناسب و باکیفیت را در بازار چین پیدا کنید و بعد با کمترین مشکل آن را به کشور وارد کرده و از گمرک ترخیص کنید. هرگونه پرسشی درباره واردات انواع بلبرینگ و واردات بلبرینگ صنعتی از چین داشتید حتماً با کارشناسان ما تماس بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *